2014-ųjų Bluesila buvo ypatingai šilta ir spalvinga. Šiemet stovyklą aplankė kaip niekad daug užsieniečių, o ir norinčių šokti lietuvaičių tikrai netrūko. Pasitikome rudenį su keliomis naujovėmis bliuzo stovykloje – šiemet pagrindines šokių pamokas dėstė vien tik iš užsienio atvykę mokytojai, gyva muzika grojo nebe vieną vakarą, o abu, taipogi džiaugėmės ne vien tik JnJ konkursu, bet ir solo bliuzo kovomis, nepamirštamais pasirodymais.

Kaip ir kasmet, pamokos džiugino naujais šokių deriniais, tačiau šiemet buvo dėstoma ne tik pradinukų, vidutinis ir pažengusiųjų lygiai – pridėtas ir naujas aukštesnis juodasis lygis, kuriame turėjome nemažai svečių iš užsienio. Pagrindines pamokas šiemet vedė kviesti mokytojai – Denis Lutsko su Genja Tsvetkova iš Ukrainos, Violeta Lebedeva su Igor Ben bei Marija su Alexey iš Rusijos. Stovykla taip pat pradžiugino ir naujomis Solo bliuzo bei Feeling blues papildomomis pamokomis, kurias dėstė Lietuvos mokytojai. Išties, šiemet pamokų pasirinkti buvo galima daugiau nei galėjai aplankyti – keliais atvejais turint net galimybę rinktis tarp dviejų skirtingų papildomų pamokų, arba pertraukos.

Prieš šeštadienio vakarėlį visus norinčius apšildė pradinukų pagrindų bei bendra solo bliuzo pamoka, kurią vedė Svetlana Kogan. Solo bliuzo pamokos turinys pasirodė nelengvas, tačiau nenuviliantis. Vakarėlis džiugino gyva muzika ir pasirodymais, tarp kurių įsimintiniausi turbūt solo bliuzo merginų grupės nepakartojamas šokis bei Dmitrij Žemčiugov solo pasirodymas.

Ką tik išmoktus judesius ir derinius iškart galima buvo pritaikyti šeštadienio vakarėlio konkursuose, kurių šiemet buvo daug ir smagių. Didžiausio dėmesio susilaukė JnJ konkursas, kuriame dalyvavo geras trečdalis visos stovyklos šokėjų. Laimėtojai – Svetlana Kogan ir Chris Stephenson, antrąją vietą užėmė Katya Belynceva ir Evgeny Artsyomenko, o trečiąją – Polina Ivanova ir David Tritel. Pasirodymas visus nustebino savo įvairumu, nes šokėjai iš skirtingų šalių parodė įvairius stilius. Ne mažiau jausmingas buvo ir Solo blues konkursas, kuriame dalyvavo ne vien merginos. Tačiau, nors ir stengėsi, vaikinams nepavyko nugalėti moteriško žavesio – finale rungėsi Simona Vasytė ir Svetlana Kogan (turbūt nenuostabu – juk abi šios merginos vedė po solo bliuzo pamoką). Laimėtoją išrinkti buvo labai sunku, tačiau titulą pelnė Sveta Kogan iš Rusijos.

Dėkojame visiems už dalyvavimą ir palaikymą. Tikimės, kad kitąmet Bluesila bus dar linksmesnė, dar gausesnė ir spalvingesnė.