Bluesdance.lt bendruomenės taisyklės

Kiekviena bendruomenė turi savo taisykles, ir bliuzo bendruomenė – ne išimtis. Norime kurti draugišką erdvę, kurioje laukiami ir saugiai jaučiasi visi, tačiau to negalime padaryti vieni – visa bendruomenė yra kartu atsakinga už tai, kad joje būtų gera būti.

Bendrosios taisyklės:

 

  1. Jeigu šokių veiklos vyksta patalpoje, atėjus yra būtina persiauti į šokių batus. Jei šokių batus palikai namie, ar tokių neturi – tiks ir šiltos kojinės.
  2. Rūpinamės savo asmenine higiena. Šokant galite išties sušilti, todėl pagalvokite apie kitus – dušas, mėtinukai, dezodorantas, rankšluostukas ar papildomi marškinėliai pasikeitimui yra gero tono požymis bei padeda poriniu šokiu džiaugtis labiau. Gavę komentarų, jog fizinis kontaktas nėra malonus, neįsižeidžiame, o priimame kritiką.
  3. Saugome daiktus – organizatoriai už pamestus ar paliktus be priežiūros daiktus neatsako. Taip pat neturime ir “lost and found” daiktadėžės, todėl išeidami iš pamokų ar vakarėlio įsitikinkite, kad pasiėmėte visus savo daiktus.
  4. Organizatoriai neatsako už dalyvių sveikatą ar susižalojimą veiklų metu. Kiekvienas geriausiai pažįstame savo kūną, todėl jei jaučiate, kad krūvis jums per didelis/ nepatogu/ per sunku/ turite ankstesnes traumas – saugokite save. Taip pat saugokite ir kitus – nedarykite neprognozuojamų triukų, dipų prieš tai neatsiklausę partnerio. Netyčia užgavę kitą šokėją, atsiprašykite. O traumų prevencijai prieš šokdami nepamirškite prasitempti ir apšilti!
  5. Už pamokas sumokama iki pirmosios mėnesio pamokos. Pamokos nenukėlinėjamos – jei iškart žinote, kad dėl kelionių ar darbų nebūsite, galite iš anksto planuotis ir susimokėti už skaičių pamokų, kuriose būsite (pvz. – žinote,kad spalio modulyje turėsite praleisti dvi pamokas, tad sumokėsite už 2 pamokas). Pirmų nemokamų pamokų “pasibandymui” nebūna – pasibandyti galite per Blues Knockout’o metu rengiamas atviras pamokas.
  6. Apie grįžtamąjį ryšį. Mokytojų komanda visuomet laukia atgalinio ryšio iš mokinių – tiek užpildant online formą, tiek žodžiu. Per pamokas mokytojai stengiasi grįžtamąjį ryšį duoti visiems mokiniams, nebent jie paprašytų kitaip. Mokiniai vieni kitiems gali duoti grįžtamąjį ryšį tuo atveju, jei abiems tai yra priimtina, o patys komentarai yra išsakomi pagarbiai. Jei norite gauti daugiau grįžtamojo ryšio – būtinai klauskite! Tuo tarpu vakarėliai yra skirti pasimėgavimui, ir dalintis ar prašyti atgalinio ryšio yra nepriimtina ir neskatintina.
  7. Dalyvavimas pamokose, seminaruose ar kituose renginiuose yra patvirtinimas tik po apmokėjimo atskiru laišku.
  8. Renginiai bei pamokos gali būti fotografuojami ir/ar filmuojami. Dalyviai gali pakliūti į šią medžiagą ir sutinka, jog ji bus naudojama Bluesdance.lt viešojoje erdvėje – soc. medijoje, internetiniame puslapyje ir pan. Jei nesutinkate, turite raštu informuoti organizatorius bluesdancelt@gmail.com
  9. Ateidami į Bluesdance.lt organizuojamas veiklas esame nusiteikę gerbti visus – nuo dalyvių, mokytojų ir organizatorių iki kito personalo, esame susipažinę tiek su šiomis taisyklėmis, tiek su Saugios erdvės taisyklėmis. Jei asmuo nesutinka ar nesilaiko Saugios erdvės taisyklėmis, jis/ji gali būti būti įspėti ir išprašyti iš renginio neatlygintinai, taip pat neįleidžiami į kitus Bluesdance.lt organizuojamus renginius. Organizatoriai turi teisę neįleisti nepageidaujamų asmenų.



Saugios erdvės taisyklės:

 

  1. Esame malonūs ir gerbiame VISUS žmones. Suprantame, kad mūsų visų asmeninės ribos gali būti skirtingos. Todėl kas yra komforto zona vienam, gali būti nepatogu kitam ir suprantame, koks elgesys yra netinkamas ar kas gali pasirodyti nederama, nepagarbu ar įžeidu.
  2. Mes neturime išankstinių nusistatymų – nediskriminuojame kitų pagal lytį ar lyčių išraišką, seksualinę orientaciją, rasę, religiją ar tautybę. Visus priimame ir vertiname vienodai nepriklausomai nuo šių dalykų, taip pat kaip ir nepriklausomai nuo amžiaus, gebėjimų, išvaizdos, gyvenimo būdo, šokių patirties ar šokių rolės, kuri nėra tas pats kaip lytis – t.y. vienodai vesti ir sekti gali tiek moterys, tiek vyrai.
  3. Užgauliojimai, tyčiojimasis, nepagarbus elgesys ar nepriimtinas fizinis kontaktas yra netoleruotini. Jei patyrėte tokį elgesį, nedelsiant informuokite organizatorius.
  4. Sutikimas (angl. consent) yra pamatinė vertybė. Todėl visi mūsų veiksmai yra paremti abipusiu sutikimu – ar tai būtų kvietimas šokti, ar dip’ai, ar close embrace kontaktas – viskas turi būti paremta abipusiu sutikimu.
  5. Kviečiame vieni kitus šokti – kvietimo iniciavimas nėra susijęs su lytimi ar šokio role. Taip pat turime teisę pasakyti “ne” – visi galime atsisakyti šokti be priežasties, tačiau turime tai padaryti mandagiai. Jeigu gauname “ne”, nesipiktiname, ir priimame tokį atsakymą. Jei pažadame pašokti vėliau – stengiamės laikytis duoto pažado.
  6. Šokių aikštelėje saugome tiek save, tiek kitus šokėjus, atsižvelgiame į kitų sveikatą ar fizinius ribotumus. Jei šokdami užgauname kitą šokėją, atsiprašome.
  7. Vakarėlių metu alkoholis gali būti vartojamas (jeigu jums yra daugiau negu 20 metų) – visgi tai darome su saiku ir žinome savo ribas. Organizatoriai turi teisę iš vakarėlių išprašyti neblaivius, nesaugiai, nepagarbiai ar agresyviai besielgiančius asmenis.
  8. Jei pastebime, kad kažkas vyksta kažkas nepagarbaus ar nepriimtino – informuojame organizatorius. Nesame pasyvūs – angliškas posakis “if you see something, say something” – mums tinka, nes mes visi kartu kuriame draugišką ir saugią aplinką visiems. Be to, nepamirškite rūpintis savimi, kai šokate – jei kažkas jums kelia skausmą ar nepatogu – pasakykite šokių partneriui. O jei šokių partneris ar partnerė pasako, kad kažkas nepatogu ar skauda – nustokite tai daryti ir atsiprašykite.

 

Papildomi patarimai ir naudinga informacija:

 

  1. Šokių vakarėliai – ne sporto salė, tad siūlome apsirengti patogiai, kad drabužiai nevaržytų judesių, bet tvarkingai – treningus palikime namie.
  2. Po šokio padėkojame partneriui/-ei.
  3. Grojant gyvai muzikai, gero tono ženklas – ploti atlikėjams,kai jie baigia dainą ar DJ, kai jie baigia savo setą..
  4. Nebūtina atsiprašyti savo partnerio, jei nepavyko kažkoks judesys – juk esmė yra ne viską padaryti tobulai, o tiesiog linksmintis! Tačiau jei jūsų klaida galėjo sužeisti ar sukelti skausmą,atsiprašykite ir įsitikinkite, kad viskas yra gerai.
  5. Niekada nemanykite, kad įvykusi klaida yra jūsų partnerio kaltė. Pirmiausia pasitikrinkite save.
  6. Šokant mažose erdvėse už poros saugumą yra atsakingi abu partneriai, tad nepamirškite apsidairyti prieš darydami didesnius judesius, ypač dipus!
  7. Dipai – pradėkite nuo mažų, ypač jei šokate su nauju partneriu. Geriausia – klustelkite, gal partneris nenori/ negali daryti dipų dėl sveikatos ar kitų priežasčių. Saugokite savo ir kitų erdvę,kad jų neužgautumėte.
  8. Bendraukite – stengiamės būti svetinga bendruomenė, tad jei esate naujokas, prisistatykite ir pasisveikinkite! O jei šokate kurį laiką ir pamatote naujų veidų, būkite mūsų bendruomenės ambasadoriumi, pasisveikinkite ir pabendraukite – vos pora draugiškų žodžių padės naujiems veidams bendruomenėje jaustis laukiamais.
  9. Patarimas – jei matote, kad žmonės labai įnirtingai diskutuoja, ar dirba, nebandykite jų iškart išsikviesti šokti.